دانلود کمبودویتامینa – ارزان و با کیفیت

دانلود سریع – دسترسی فوری – داونلود آنلاین کمبودویتامینa کمبودویتامینa کمبودویتامینa – کیفیت اصلی

دانلود کمبودویتامینa – ارزان و با کیفیت
عبدالله 1395/01/01
دسته بندی : علوم پزشکی
0

قالب فایل :پاورپونت

تعداداسلاید:15 اسلاید


عوارض کمبود ویتامین Aكمبود ویتامین A در بدن ابتدا به دو صورت نمود پیدا می‌كند. اختلال در سیستم بینایی و خشكی پوست.
كمبود ویتامین A باعث كاهش حساسیت شبكیه می‌شود. علت این امر تأخیر در بازسازی ماده رنگی در دستگاه بینایی است پس از این مرحله پوست خشك شده و سپس ترك می‌خورد. اگر در این مرحله نیز كمبود ویتامین A برطرف نشود منجر به میگرن، ناراحتی‌های سیستم گوارش، ضعف مفرط و در نهایت در صورت رژیم غذایی كاملا فاقد ویتامین A پس از دو ماه منجر به مرگ می‌گردد.
 

بهترین اقدام برای پیشگیری از کمبود ویتامین ها مصرف به اندازه و کافی از هر ۴ گروه اصلی موادغذایی در برنامه روزانه است. در این صورت می توان تقریبا اطمینان پیدا کرد فرد به کمبود ویتامین مبتلا نخواهد شد. این ۴ گروه اصلی شامل غلات، لبنیات، میوه و سبزی، گوشت و تخم مرغ است. اگر غلات سبوس دار هم در رژیم غذایی وجود داشته باشند خیالمان راحت است که عمده ویتامین های گروه B دریافت شده است. مصرف لبنیات هم می تواند از نظر دریافت ویتامین B۲ یا ریبوفلاوین مفید باشد.
گاهی می توان کمبود ویتامین ها را با مصرف موادغذایی مناسب و بهره گرفتن از نور آفتاب جبران کرد. البته این به میزان کمبود ویتامین بستگی دارد. اگر کمبود ویتامین شدید باشد فرد باید کنار مصرف موادغذایی مناسب تحت نظر پزشک از مکمل ها هم استفاده کند. مثلا گاهی کمبود ویتامین D در برخی افراد به قدری شدید است که خوردن مصرف خوراکی آن هم جوابگو نیست و ناچاریم از مکمل تزریقی استفاده کنیم. پس هر فردی شرایط خاص خودش را دارد و این پزشک است که این شرایط را مشخص و مصرف موادغذایی مناسب یا مکمل های موجود را به فرد توصیه می کند.
 خرید و دانلود | 1,500 تومان

گزارش تخلف به پلیس سایت

فایل – کامل – داونلود آنلاین کمبودویتامینa کمبودویتامینa کمبودویتامینa – خرید آنلاین

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *