دانلود پیشگیری وکنترل بیماری قلبی وعروقی وعوامل خطرسازآن – با کیفیت مطلوب

دریافت فوری پیشگیری وکنترل بیماری وعروقی وعوامل خطرسازآن – کیفیت اصلی – فایل بیماری وعوامل بیماری – دسترسی فوری

دانلود پیشگیری وکنترل بیماری قلبی وعروقی وعوامل خطرسازآن – با کیفیت مطلوب
عبدالله 1394/12/27
دسته بندی : علوم پزشکی
0

فرمت فایل word(قابل ویرایش)

تعدادصفحات:62صفحه


بيماري هاي قلبي عروقي با ميزان 46% كل مرگ ها ،اولين علت مرگ در ايران در سال 1380هستند .عمده اين مرگ ها ناشي از بيماري عروق كرونر قلب و عوارض ناشي از آن است به طوري كه از 46% كل، 24% مربوط به سكته هاي قلبي و 10% مربوط به سكته هاي مغزي او 12% مربوط به ساير بيماري هاي قلبي عروقي است.

هرروز قلب بيش از صدهزار بار مي تپد وخون را به بافت ها واعضاي بدن ازمغز تا نوك انگشتان  مي رساند.اين يك وظيفه بسيار بزرگي است.داشتن يك قلب سالم بسيار حياتي است.قلب بدون توقف براي سال هاي طولاني كار مي كند تا از زندگي كاملتر و طولاني تر لذت ببريم. ميليون ها نفرداراي بيماري قلبي هستند با اين وجود ياد گرفته اند زندگي كامل ومولدي داشته باشند.ما در هر سن و جنسي مي توانيم در معرض خطر بيماري هاي قلبي عروقي باشيم اما ميتوانيم با يك سري اقدامات بموقع وساده يعني با دانستن در مورد نحوه تغييرات شيوه زندگي نامناسب وآگاهي از شرايط بروز بيماري هاي قلبي عروقي ،خطر آن را كاهش دهيم.

قلب

قلب يك پمپ عضلاني است كه براي رساندن خون به تمام قسمتهاي بدن طراحي شده است. قلب از دو حفره در پايين بنام بطن و دو حفره در بالا بنام دهليز تشكيل شده است كه اين حفره ها به سرخرگ ها (شريان ها) و سياهرگ هاي اصلي بدن مرتبط هستند.قلب با انقباض خودخون را به تمام عضلات و بافت هاي بدن (اندام ها ،بافت ها،مغز،دست ها و پا ها و..) براي تامين غذا و اكسيژن پمپ مي كند. قلب در روز بيش از صد هزار بار مي تپدواين يك وظيفه بسيار بزرگ و مهمي است .

يك قلب طبيعي :

  • در حدود اندازه يك مشت بسته انسان است .
  •  در زمان استراحت 6-4 ليتر خون در هر دقيقه پمپ مي كند ودر زمان فعاليت اين مقدار بيشتر مي شود.
  •  خون را به تمام قسمتهاي بدن پمپ مي كند.

سكته قلبي

خون حاوي غذا و اكسيژن است واز طريق شريان ها در دسترس ومورد استفاده سلول هاي اعضاي بدن قرار مي گيرد. براي خونرساني به اعضاء بدن خود عضله قلب هم دائما” نياز به ذخيره اكسيژن دارد . درسطح قلب دو شريان اصلي تغذيه كننده عضله قلب به نام  عروق كرونرراست و چپ  قرار دارند كه عضله قلب اكسيژن و مواد مغذي خود را از طريق انشعابات اين دو شريان بدست مي آورد.خرید و دانلود | 10,000 تومان

گزارش تخلف به پلیس سایت

دانلود پیشگیری وکنترل بیماری قلبی وعوامل خطرسازآن – کامل – دانلود بیماری خطرسازآن وعوامل – با کیفیت مناسب

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *